Yhteystiedot

Keravan kuvataidekoulu
Paasikivenkatu 5
04200 Kerava

www.keravankuvataidekoulu.fi 

 

Rehtori:
Heidi Savilakso-Saatsi
040 745 3913

heidi.savilakso-saatsi@keravankuvataidekoulu.fi

 

Johtava opettaja:

Saara Mesterton
p.044 599 5070

saara.mesterton@keravankuvataidekoulu.fi

 

Opettajat:
oppituntien aikana Tomtebossa: 044 7738 577

oppituntien aikana Kirjastolla: 044 979 5019

 

Kouluisäntä:

Rimma Gimpel

rimma.gimpel@keravankuvataidekoulu.fi 

 

Toimisto: toimisto@keravankuvataidekoulu.fi

 

 

Kuvataidekoulun laskutus:


y-tunnus;  0783107-7
verkkolaskuosoite; 003707831077
operaattori; Apix Messaging Oy (003723327487)

sähköpostilaskut; toimisto@keravankuvataidekoulu.fi
paperilaskut; Paasikivenkatu 5, 04200 Kerava

 

Syyslukukauden 2022 opettajat:

Heidi Savilakso-Saatsi

p.040 745 3913

heidi.savilakso-saatsi@keravankuvataidekoulu.fi

 

Eevi Kilponen

p.044 2422577

eevi.kilponen@keravankuvataidekoulu.fi

(Kuvismuskari, Taidepäiväkoti Konstin kuvataideopetus, perusopetus ja työpajat, varhaisiän ryhmä, vauvojen-ja taaperoiden värikylpy, koulujen kerhoja, Lapsi-aikuinen -ryhmät maanantai)

 

 

Aura Kotkavirta

aura.kotkavirta@keravankuvataidekoulu.fi

(Perusopetus ja työpajaopetus, syventävien opintojen opetus, koulujen kerhot)

 

 

Tiia Karjalainen

tiia.karjalainen@keravankuvataidekoulu.fi

 (Perusopetus ja työpajat, kuvatanssi, koulujen kerhoja, Lapsi-aikuinen-ryhmät perjantai)

 

 

Marjut Maristo

marjut.maristo@keravankuvataidekoulu.fi

(Perusopetus ja Taideneuvolat)